Jazyková škola Poprad

My art academy My art academy My art academy My art academy

Vladimír Lajčák, PhD. - riaditeľ Gymnázia Kukučínova Poprad o Kupcovi Benátskom

Nemôžem porovnať toto Vaše dielo s ostatnými, pretože s výnimkou hry z programu osláv "zdravotky" som (žiaľ) nič iné nevidel. Na vlastné prekvapenie som bol počas predstavenia dojatý a po jeho skončení hrdý na to, že sa naša škola spolupodieľala na tomto predstavení. Výborne ste si premysleli a pripravili scenár a ešte ste ho umocnili aktivizujúcou réžiou. Ak som sa obával hereckej úrovne amatérov, či dokonca amatérov začiatočníkov, tak (ako tréner) konštatujem, že sa Vám podarilo dostať z nich maximum a hra ich výkonmi nijako netrpela. Naopak vo viacerých prípadoch ste odhadli a nechali sa prejaviť ľudí s hereckým talentom, ktorí boli schopní vniesť na javisko esprit. To všetko, umocnené profesionálnymi výkonmi muzikantov umožnilo všetkým divákom skvelý zážitok a tak mám zatiaľ len pozitívne ohlasy. Takže ešte raz srdečne gratulujem a ďakujem.

Michael Roberts, veľvyslanec Britského kráľovstva na Slovensku

Mal som česť pozrieť si zatiaľ všetky projekty z dielne Art Academy. Bol som úprimne očarený samotným nápadom vyučovať angličtinu prostredníctvom diivadla. Spracovať scenár v cudzom jazyku a podať ho na javisku tak bravúrne ako to urobili študenti Art Academy je obdivuhodné.  Osobne skladám klobúk dole pred autorkou nápadu a režisérkou Tatianou Husárovou. Tatiana má dar skutočného talentu, prirodzený cit pre angličtinu a jej študenti majú veľké šťastie, že s ňou môžu spolupracovať. Art Academy je viac ako len projekt. Je to jedinečná forma, ako viac priblížiť mládeži angličtinu, históriu krajiny a jej kultúru.

Blahoželám študentom k ich fantastickým hereckým aj jazykovým výkonom v rámci angličtiny. Zložité texty z historických hier zvládli s majtrovskou dokonalosťou. Som pyšný na to, čo dokázali! Vždy sa budem tešiť na ďalšie nové predstavenie talentov z Art Academy. Veľvyslanectvo Britského kráľovstva Vás podporuje, fandí Vám, obdivuje Vašu prácu a vyslovuje veľké THANK YOU za to, čo robíte pre popradskú mládež a propagáciu nášho jazyka.

JAKE SLEGERS, riaditeľ Americkej obchodnej komory na Slovensku

Tatianu poznám takmer 10 rokov a za ten čas som nevynechal ani jeden z jej anglických projektov. Vždy ma inšpiruje a prekvapí niečím, čo berie dych! Ako bývalý lektor angličtiny si viem predstaviť, koľko námahy, príprav, organizácie a schopností si vyžaduje každá produkcia v cudzom jazyku spojená s deťmi a mládežou. To, čo dokázala Tatiana v Art Academy si zaslúži obrovský obdiv nás všetkých. Predstavenia boli dynamické, zábavné, emotívne! Zakaždým som si z Popradu odniesol skvelý zážitok a nádherný pocit, že sa oplatí investovať do detí a ich vzdelávania, že v mladých ľuďoch je kopec nadšenia a talentu. V Art Academy sú deti motivované vlstnými schopnosťami, predvedenými na pódiu pred publikom. Wow... veď stáť na pódiu a čokoľvek predviesť aj v rodnej reči nebýva ľahké. Mladí ľudia z Art Academy to dokážu po aglicky a ja ich za to obdivujem. Moje STANDING OVATION im vždy právom patrí!

Jana Lenghardtová PhD, Ekonomická Univerzita Bratislava

Nádherné, živé, originálne predstavenie. Dve hodiny trvania vystúpenia som prežila s mladými hercami tak, ako by som stála na pódiu s nimi. Neuveriteľne ma prekvapilo, ako precízne a harmonicky všetko ladilo. Texty s hudbou a choreografie, decentná angličtina, neuveriteľné herecké výkony. Gratulujem študentom Art Academy! Pokračujte v tom, čo robíte pod vedením Tatiany, lebo to robíte skvele!

Tatiana Valigurová, učiteľka angličtiny Gymnázium ul. Kukučínova

Som veľkou obdivovateľkou Art Academy a jej študentov. Pri projekte Romeo and Juliet som bola od jeho začiatku , podieľala som sa na predčítavaní scenára a korekcii anglickej výslovnosti. S úžasom som sledovala pokroky, ktoré študenti robili z týždňa na týždeň, objektívne sa im zvýšilo sebavedomie, ich prejav sa stával spontánnejší a výslovnosť prirodzenejšia. Spôsob,akým režisérka Tatiana dokáže motivovať študentov môže byť inšpiráciou pre viacerých učiteľov cudzích jazykov. Spolu s ostatnými kolegyňami, učiteľkami angličtiny z Gymnázia na Kukučínovej ulici, patríme do klubu priaznivcov a obdivovateľov Art Academy a jej neobyčajných predstavení.

Jana Valigurská, učiteľka angličtiny Gymnázium D. Tatarku Poprad

Ďakujeme za krásne predstavenia! Výkony študentov v anglických divadelných projektoch Art Academy považujem takmer za profesionálne. Predstavenia vo mne zanechali hlboké umelecké dojmy, bola som dojatá tým, čo študenti Art Academy dokázali, držím palce v ďalšej práci, nevzdávajte to!

Roman Čančinov, Oxford University press Slovensko

Nádherné, prepracované, profesionálne predstavenie! Dej ma úplne pohltil a žasol som nad sebavedomým vystupovaním študentov Art Academy. Prial som si, aby predstavenie ešte neskončilo, mal som zimomriavky z toho, čo som videl a počul. Skvelá práca Tatiana, ukážte svetu, akí ste dobrí, hrajte, tvorte, inšpirujte, motivujte aj ďalej!

Andrea Bašistová, Art Academy

Art Academy mi dáva strašne veľa! Som šťastná, že som dostala príležitosť zahrať si v projekte o kráľovi Artušovi, pre mňa je pôsobenie v Arte splnením sna, túžila som byť súčasťou tohto tímu super ľudí od chvíle, keď som videla ich prvé anglické predstavenie. Sme úžasná partia,máme sa radi a pomáhame si, Tatiana nás spojila, vypiplala našu angličtinu a teraz nás zase ženie za ďalším novým projektom.

Šarlota Krajčová, Art Academy

Neviem si predstaviť, že by Art Academy neexistoval. Napĺňa mi voľný čas, dáva mi priestor na sebarealizáciu. Som extrovertka a pódium s potleskom divákov ma neuveriteľne motivuje. Cítim, že vo vyjadrovaní na hodinách angličtiny som spontánnejšia a nepotrebujem dlho rozmýšľať, kým vytvorím rozvinutú vetu. V dvoch projektoch som hrala hlavné úlohy a moju angličtinu to posunulo o niekoľko úrovní ďalej.

Tadeáš Tauchin, Art Academy

Bol som tichý, nenápadný prvák na strednej. Tatiana mi ponúkla jednu z hlavných úloh v jej novom projekte. Trochu som váhal, ale keď som po prvý krát zažil radosťou burácajúce publikom po mojom javiskovom výstupe, nechápal som, aká obrovská sila je vo mne, v nás všetkých, veď ľudia sa smiali, jasali, dokonca plakali dojatím pri niektorých scénach. Prijať túto výzvu bolo doposiaľ mojim najlepším rozhodnutím.

Katarína Rerková, Art Academy

V Arte som prežila nádherné momenty. Absolútnou špicou bolo vystúpenie u pána veľvyslanca Robertsa v Bratislave. Cítila som sa ako princezná, bolo to ako sen...! Všetci sme boli nesmierne hrdí, že vystupujeme pre diplomatov a takých významných hostí. Navyše, vystúpenie v jeho rezidencii bolo veľmi komorné a my sme cítili, ako diváci dejom žijú. Mám desiatky krásnych, nezabudnuteľných zážitkov spojených s Art Academy. Ďakujem Tatiane, že vo mňa verila a verí.

Robert Šeliga, Art Academy

Mojou najväčšou záľubou bol vždy futbal. Až do chvíle, keď mi Tatiana povedala : „ Máš úžasnú výslovnosť a svojskú reč tela. Viem si ťa predstaviť ako Rómea v novom projekte. „ Pamätám sa, že to bolo na hodine angličtiny a celá trieda vybuchla do smiechu. Nikto si nevedel predstaviť, ako sa pohybujem po javisku a romantickou angličtinou vyznávam lásku Júlii...:) No stalo sa, predstavenie sme odohrali pre viac ako 5000 divákov. Obrovským prekvapením pre mňa bolo uznanie študentov British Internation school v Bratislave, ktorí po predstavení chceli môj podpis a záplavou mailov vyjadrovali obdiv mne aj kamošom z Artu.

Lea Vrábelová, študentka British Internation school v Bratislave

Vynikajúce, mimoriadne vydarené, oslňujúce až šokujúce predstavenie! Ďakujem za nezabudnuteľný zážitok! Spolu s mojimi spolužiakmi by som si to rada pozrela znova. Máte obrovský talent, fantastické, som nadšená vašim entuziazmom, ste jednotky!

Jim Marshall , učiteľ umenia British International school v Bratislave

Vyučovaniu umenia a anglickej literatúry sa venujem viac ako 30 rokov. Vo svojej práci som sa stretol s množstvom motivačných projektov učiteľov, snažiacich sa vzbudiť väčší záujem študentov cudzí jazyk. Anglické divadlo pani Tatiany Husárovej prekonalo svojou originalitou všetky mne známe projekty. Bolo úchvatné sledovať, ako si deti vedia javisko užiť, akou príjemnou angličtinou hovoria. Bol som fascinovaný výberom hudby, choreagrafiami, rafinovanými kulisami a umelecky dotvorenou scénou. Vytvoriť dve hodiny drámy s 30 adolescentami tak, že divákom sa nechce odísť z divadla, to chce obrovský talent a cit. Bravó...! celej Art Academy!! K mojich najkrajším spomienkam na Slovensko budete vždy právom patriť aj vy.

Mgr. Dávid Šproch

Po niekoľkoročnej pauze som sa opäť potreboval doučiť anglický jazyk od základov a po vynikajúcich referenciách od mojich známych, som sa jednoznačne rozhodol pre Tatianu. Hneď od začiatku som vedel, že moje rozhodnutie bolo správne, pretože už po pár týždňoch som znovu dokázal bez problémov viesť jednoduchšiu konverzáciu. Tatiana je ukážkovým príkladom, ako ma vyzerať učiteľ anglického jazyka. Svojím dôkladným, no hlavne priateľským prístupom, si dokáže získať Vašu pozornosť, a aj vďaka tomu v sebe objavíte chuť po vedomostiach. Tatiana sa osvedčila nielen ako učiteľ, ale aj ako excelentný prekladateľ a tlmočník.